שטיחים עתיקים – השקעות, פריטי אספנים וקישוטים

/
/
/
468 Views

שטיחים עתיקים יכולים להיות פריטי אספנים או לקשט את הבית או המשרד שלך. כך או כך הם השקעה משתלמת ותמיד ייראו טוב בכל מקום שתציבו אותם.

כקישוט הם תמיד יוסיפו נופך של קלאסה, מסורת וטעם. אתה יכול לומר בבטחה שהם תמיד יהיו יפים ולעולם לא תמצא שניים שהם בדיוק אותו הדבר (הם ארוגים ביד וזה אומר שהאריגה המדויקת לא תחזור על עצמה – הם יכולים להיות מאוד דומים אבל אף פעם לא מדויקים).

עד המאה ה-18 רוב השטיחים במערב יובאו מהמזרח, עם כל הפארם הרומנטיים שנלמדו. הם היו פריט יוקרתי ביותר שלא היה זמין לרוב. ברור שמשמעות הדבר היא שרק האצולה והסוחרים העשירים הקיצוניים יכלו להרשות לעצמם, ולכן הם הפכו לסמל סטטוס.

ביום זה של שטיח עתיק יש תפקיד דומה מאוד, המבטא את אותו סמל סטטוס, למרות שאיכות החיים שלנו השתנתה במידה ניכרת ולכן הם מתקבלים בקלות רבה יותר.

למי שיודע מדובר בפריטים יקרים מאוד וכך נמצאים במשרדים השייכים לעסקים שתדמיתם היא בעלת חשיבות חיונית (בנקים ומוסדות פיננסיים למשל), וכן בבתים שבהם הם זוכים להערכה.

לשטיחים ארוגים בעבודת יד יש מסורות מסוימות, אחת מהן היא שבט, כפר או עיירה מסוימים יארוג עיצוב מסוים. הגדלים עשויים להשתנות אך העיצוב יהיה זהה. החוט, בדרך כלל צמר או משי, ייצבע בצבע עתיק יומין המגיע ממקורות טבעיים ספציפיים למתכון מסוים מאותו אזור מקורי. זה מראה כמה דברים. הראשון הוא שצבעים ישתנו ולכן בדיקה כימית, למומחה לפחות, תצביע על המקור. השני הוא שזיהוי המבוסס על העיצוב יראה גם היכן הוא נעשה.

ישנם שטיחים ארוגים במכונה שחיקו עיצובים עתיקים אך בדרך כלל ניתן לזהות אותם בקלות. קודם כל העיצוב, הדוגמה והשזירה מושלמים ומדויקים מדי. אתה גם מוצא מגוון רחב של חוטים שונים שיעברו מהיקרים יותר ליקרים יותר – חוטים טבעיים כמו משי וצמר; סיבים סינתטיים כמו ניילון אולפין. באשר לעיצובים יהיו חיקויים של שטיחים עתיקים וכן מגוון רחב של עיצובים חדשים, מודרניים וקלאסיים.

השטיחים והשטיחים העתיקים הללו מגיעים מהמזרח ומהמזרח התיכון – כלומר סין, פרס (איראן), הודו, אפגניסטן וטורקיה.

האיכות של שטיח עתיק, של שטיח ארוג, היא תוצאה של החוט, העיצוב, האריגה, גיל השטיח ועד כמה הוא עמד בזמן. אחד ההיבטים החשובים ביותר הוא האריגה, והדבר הראשון שצריך להסתכל עליו הוא מספר הקשרים – ככל שהמספר גבוה יותר, האריגה הדוקה יותר, כך השטיח טוב יותר.

שטיחים עתיקים נמכרים ברחבי העולם ולכן זמינים הן לאספן, למשקיע והן למעצב.

לכל מי שמחפש לרכוש שטיח עתיק ההמלצה הטובה ביותר היא לחפש ייעוץ והכוונה ממומחה. ההיבטים השונים המרכיבים את מחירו של שטיח עתיק דורשים ידע מעמיק יותר, ואולי חשוב מכך, ניסיון.Source by Philip Robinson

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.tribaldeco.com All Rights Reserved