נורות שחורות

/
/
/
370 Views

שחור ואור הם שני מונחים שאינם הולכים יחד כאשר המשמעות נלקחת מילולית. עם זאת יש ז'אנר שלם של נורות שחורות בשוק התאורה. יש להם מספר יישומים מיוחדים.

השימוש בנורות שחורות גורם לדברים להאיר בחושך. ישנם שני סוגים בסיסיים של נורות שחורות. נורות שחורות הזמינות בנורות פלורסנט מייצרות 100% אנרגיית UV בעוד שנורות שחורות פולטות רק אור סגול קלוש. נורות שחורות הן בחירה פופולרית עבור קישוטי ליל כל הקדושים. גם נורות שחורות בשפופרות פלורסנט לאפקטים של אור שחור פופולריים מאוד למטרה זו.

מנורות פלורסנט עם אור שחור מכילות אלמנט מיוחד המכונה זרחן. עם הפעלתה, נורה שחורה פלורסנטית פולטת את אנרגיית ה-UV שלה. אנרגיה זו מכונה גם אנרגיית UVA. אור שחור או אנרגיית "כמעט אולטרה סגולה" נעה בין 310 ננומטר ל-400 ננומטר בספקטרום האלקטרומגנטי. העין האנושית יכולה להבחין באנרגיה רק ​​בין 400 ל-700 ננומטר אורכי גל. אורכי הגל הללו הם שגורמים לתופעת הקרינה, מה שהופך את התאורה שמספקת הנורות הללו לאטרקטיבית. בטווח של כ-370 ננומטר, הקרינה נכנסת לטווח הנראה כדי להפיק כמות קטנה של אור כחלחל.

מנורת האור השחור מצאה שימושים רבים גם בתעשייה ובשימוש ביתי. השימושים באור שחור בתרחיש התעשייתי כוללים בדיקה לאיתור סדקים, דליפות ופגמים אחרים במהלך בדיקות ייצור ובקרת איכות. בשימוש מסחרי, הם נמצאו שימושיים ביותר על ידי בתי קפה ומועדוני לילה להפצת תלבושות וקישוטים כמו גם למלכודות חרקים ותאורה פסיכדלית. שימוש מסחרי פופולרי נוסף של נורות שחורות הוא פרסום חיצוני ופנימי, תצוגות חלונות ותאורת נוף תיאטרלי וטלוויזיה.

בשימוש המשטרה וגורמי ניטור אחרים, תאורה שחורה משמשת לזיהוי וסימון חפצים, בדיקת צילום, איתור כסף ושטרות מזויפים, גאולוגיה של נפט, בדיקת חותמות, כימיה, חניטה, לוחות מכשירים זוהרים.

לנורות שחורות יש אפוא יישומים מגוונים שהם גם פונקציונליים וגם נוי.Source by Thomas Morva

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.tribaldeco.com All Rights Reserved