ורדים מיניאטוריים – גמדים של בני דודיהם הגדולים

/
/
/
244 Views

באמריקה, גדול יותר תמיד היה טוב יותר. אחרי הכל, זו אחת המנטרות המנחות שלנו. אבל לפעמים, ובכן, קטן יותר יכול להוכיח להיות חלקלק יותר, ובשום מקום זה לא ברור יותר מאשר במקרה של הוורד המיניאטורי. בשנים האחרונות הוורד המיניאטורי הפך לאחד מסוגי הוורדים הפופולריים והפופולריות שלו ממשיכה לגדול בדומה לבן דודו המטפס. חובבים ומקצוענים כאחד הפנו את תשומת לבם לגידול מיניאטורות בהצלחה רבה. ורדים מיניאטוריים הם מבצעים נהדרים הן בסביבת גן או אפילו בעציצים נפרדים. כמו צמחייה דקורטיבית, הם דוגמאות מהשורה הראשונה לשימושיות של ורדים, בין אם הם גדולים או קטנים.

כאשר אתה חושב על כל סוגי הוורדים השונים, ורדים מיניאטוריים מוסיפים הרבה יותר לעיצוב הגינה שלך בגלל

הם פרחים ועלים מוקטנים לחלוטין. הם גמדים מהפרחים הגדולים יותר, ויש להם אופי וקסם משלהם. הצבתם במקום הנכון בגינה שלך יכולה להוסיף את המגע המיוחד הזה.

ורדים מיניאטוריים מגיעים לעתים קרובות בצורה של שיחים פרחים חוזרים ונשנים, שגובהם נע בין שישה סנטימטרים לשלושים ושישה סנטימטרים, כאשר רובם נופלים איפשהו ביניהם, נניח בערך חמישה עשר עד עשרים סנטימטר בגובה הכולל. הפריחה שלהם מגיעה בכל צבע זמין בספקטרום של גוון ורדים, מורוד לכחול ועד כתום וצורתם די דומה לבני הדודים הגדולים שלהם. לעתים קרובות הם משווקים כצמחי בית איכותיים או כצמחייה דקורטיבית, אבל, בסופו של דבר, הם עדיין ורדים, עם כל המשתמע מכך, מבחינה טיפולית.

הם יכולים לשמש כקישוט עציצים, מפוזרים בטוב טעם ברחבי גינה או בית מואר היטב. כמו כן, הם מייצרים כלי גינון שימושיים באיזון גינה סוררת. כמו בכל הוורדים, קל לעצב מיניאטורות ולעודד אותן לצורות וצורות ספציפיות. והם יכולים לספק קונטרה נחמדה לבני הדודים הגדולים שלהם בגן רב שושנים.

מבחינה היסטורית, ורדים מיניאטוריים היו תגליות מקריות על ידי חוקרים באזורים נידחים של סין, ולמרבה ההפתעה, שוויץ. המיניאטורות, שהאמינו שהן גזע ומין נפרד של ורדים, נחשבו באותה תקופה לא יותר ממוזרות גננית, מה שהוביל להכחדה עולמית עד אמצע עד סוף שמונה עשרה מאות. למזלנו, גננות וגננים מודרניים החיו את הוורד המיניאטורי כדי שנוכל ליהנות ממנו. ורדים מיניאטוריים מודרניים הם כמעט אך ורק משלושה זנים – אואקינגטון רובי, טום אגודל ו-R. Rouetii – אשר מוצלבים עם סוגי ורדים אחרים וגדולים יותר. מתוך השילוב הזה צמח מספר הזנים של ורדים מיניאטוריים הזמינים כעת לגנן המתפתח, זנים כמו Apricot Twist, Cal Poly, Green Ice, Ivory Palace, Loving Touch ועשרות אחרים.

ורדים מיניאטוריים לוקחים את אותה טיפול וסבלנות שבני הדודים הגדולים שלהם דורשים. הגיזום פועל לפי אותן הנחיות כלליות, וכך גם ההכנות הסטנדרטיות לתרדמת החורף. רק בגלל שהם קטנים יותר, אל תחשוב שוורדים מיניאטוריים שונים בכל הנוגע לטיפול שלהם מבני הדודים הגדולים והברורים יותר שלהם.

לא משנה מה הסיבה שאתה מחליט ללכת עם ורדים מיניאטוריים לגינה או לבית שלך, שים לב שבחרת באחד מגזעי הוורדים הייחודיים ביותר להעסיק בניסיונות הגננות שלך. כמו כל ורד, הם דורשים יד יציבה של גנן קשוב כדי לפרוח, אבל עם קצת תכנון וקצת מזל, הוורדים המיניאטוריים שלך יתגלו כמרכיבים החזקים והמושכים ביותר בגינה שלך.Source by Bob Leland

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.tribaldeco.com All Rights Reserved