איך לעצב גינה שתוכלו ליהנות ממנה כל השנה

/
/
/
273 Views

המפתח ליהנות מהגינון שלך בכל ימות השנה אינו סקסי, מרגש ולא חשאי – זה מבנה התכנון והעיצוב. כדי להצליח בעיצוב נוף לארבע עונות, נצטרך להבין עיצוב, צבע וצורה – וכיצד הטכניקות חלות על יצירת הנוף הביתי שלך. האופן שבו עיצוב, צבע וצורה קשורים למטרה הרצויה שלנו ליהנות מהגנים שלך בכל ימות השנה יסתמך על הפתעת הפרחים, השיחים והעצים שלנו כדי שנוכל לנצל את מחזור החיים הטבעי שלהם. המטרה היא "לדדד" את הצמחים שלנו כך שדברים יפרחו באביב, בקיץ וכשהסתיו מתקרב, יהיו לנו שינויים צבעוניים עלים ונעבור לחורף, נוכל לסמוך על צורת הצמחים או הצורה כדי ליצור משהו יפה להסתכל בזמן שהכל מת או עבר לשלב החיים הרדום שלו.

החל מהאביב, נוכל לחלק את העונה לשני חלקים, צמחים הפורחים בתחילת ובסוף האביב. כך ברגע שהפרחים והפרחים המוקדמים של האביב שלך יתחילו לנשור, הצמחים של סוף האביב שלך יתחילו לעלות לפריחה מלאה. בגלל גישה מדורגת זו, נצטרך לפזר את הצמחים הללו לאורך כל העיצוב, כי אנחנו לא רוצים שקטע אחד יקפוץ בזמן ששאר הגנים שלך רדומים. אם לא נסתכל על התמונה הגדולה, אולי יתמזל מזלנו ושדברים ייראו יפה באופן טבעי, אבל עם ראיית הנולד, נוכל לנצל את מחזורי החיים השונים כדי ליהנות מהפרחים זמן רב ככל האפשר ללא צורך צמחים חדשים ככל שהעונה משתנה.

ברגע שהימים הארוכים של הקיץ בפתח, לא נראה הרבה פריחות כמו שראינו באביב, כי זה הזמן ליהנות מפירות עמלנו. ניצני פרחים הופכים לפירות ועצים מלאים בגוונים הירוקים העמוקים שאנו מקשרים לחופשת הקיץ. כאן יכולים להיות לנו עצי פרי או פרחים ועשבים המשגשגים בחום הגבוה ובימים הארוכים של הקיץ מתחילים להשוויץ בסחורתם.

ככל שהימים מתקצרים והסתיו מתחיל לרדת על החצרות והגנים שלנו, אנו מתקשים למצוא עוד צמחים פורחים; במקום זאת, אנו יכולים להתמקד בהפיכת העלים לנקודת המוקד הצבעונית שלנו. כעת, אנו יכולים לסמוך על העצים, העשבים הדקורטיביים והשיחים מכיוון שהם שחקני הכוח לגבי יופי מחליף עלים. הצמחים האלה יהיו העמדה האחרונה שלנו בנוגע לצבע שנראה העונה מכיוון שאנחנו יודעים שהחורף מגיע וסוף סוף נראה למה התכוונתי ב"צורה", כפי שנדון קודם לכן.

עלים יירדו ויתחילו להפוך לבלאגן צבעוני, מלכלך את החצרות והגנים שלנו. האוויר כבר לא מלא בפרחים בעלי ריח מתוק, ניחוח של דשא טרי חתוך וגם לא זמזום של דבורי בומבוס שעמלות כל היום. עם זאת, זה לא אומר שאנחנו אובדי עצות, כי יש לנו אס בבור – בדיוק כפי שבחרנו צמחים פורחים למחזור פריחה מדורג ואת השיחים והעצים שלנו בגלל העלים היפים שלהם מחליפים צבע. כך גם שתלנו כמה נוקאאוטים "ישנים" שמתחילים להשוויץ במתנות שלהם רק אחרי שהעלים נשרו.

כל מה שנצטרך להסתכל עליו עכשיו הוא את הצורות או ה"שלדים" האמיתיים של השיחים, העצים והשיחים ששתלנו כבר באביב. הכוונה שוב לחלק התכנון של התהליך שבו המטרה הייתה לראות את העתיד ולחזות איך הצמחים ייראו במצבם העקר, ומשם להשתמש בצמחים האלה כמוקד לחודשים הקרים יותר. אחרי שהשלג ירד (אם יתמזל מזלנו), נוכל להסתכל על החצר שלנו ולראות את הצורות היפות שהשלג יוצר על המדשאות, הגנים והפטיו התרדמה שלנו.Source by Joe Dziurman

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.tribaldeco.com All Rights Reserved